10+1 tipov ako vyťažiť z e-mail marketingu čo najviac - 2. časť
späť

10+1 tipov ako vyťažiť z e-mail marketingu čo najviac - 2. časť

6. Naprogramujte si automatické odosielanie kampaní

Email marketing Vám umožňuje pracovať aj keď práve nie ste pri počítači. Skvelou pomôckou pri odosielaní kampaní je zasielanie v navrhnutý dátum a čas. Takýmto spôsobom si môžete naplánovať email  marketing aj na niekoľko týždňov vopred.

 

7. Buďte spoločenskí

Vložte do newslettru možnosť kontaktovať Vás prostredníctvom sociálnych sietí. Umiestnite svoju reklamnú kampaň  priamo na sociálne siete. Like-ovanie a komentovanie Vašich príspevkov fanúšikmi, dáva možnosť dostať sa do povedomia ďalším odberateľom. Priemerný používateľ Facebooku má 230 kontaktov. Koment/like Vášho fanúšika sa zobrazí jeho priateľom. Je pravdepodobné, že keďže „vrana k vrane sadá a rovný rovného si hľadá“, tak to čo zaujme jeho samotného, osloví aj jeho priateľov. Tu vzniká potenciál osloviť čoraz väčšie publikum ľudí.

 

8. Otestujte svoje emaily

Máme pre Vás tip ako si otestovať úspešnosť Vašich kampaní.

Vyskúšajte následovné:

•             vytvorte 2 reklamné e-maily a pošlite každý e-mail určitému ale rovnakému počtu (napr.10%) Vašich zákazníkov. (Každému iba jednu kampaň)

Sledujte reakciu na kampane. Ktorá bola úspešnejšia? Čim to bolo?

•             tým zvyšným 80% klientom pošlite samozrejme ten úspešnejší e-mail

Všetko sa dá neustále vylepšovať! Tak prečo na tom nepracovať a byť lepší ako iní?

 

9. Vysoká návratnosť email marketingu

Niekoľko štúdií dokázalo (Direct Marketing Association’s The Power of Direct Marketing) , že každé € vložené do email marketingu má cca 40 – násobnú návratnosť.

Nerozdeľujte marketing na drahý alebo lacný. Existuje iba fungujúci marketing a ten čo nefunguje. Využívajte voľne dostupné nástroje ako napr. Google Analytics, ktoré Vám pomôžu pri príprave kvalitných kampaní a pri úprave webovej stránky. Kvalitný email marketing je založený na stratégiách, chápaní cieľových klientov a vízií. 

 

10. Očistite, zjednodušte, „doklepnite“

Prečistite si databázu kontaktov od tých, ktorí sa javia byť neaktívny. Myslite na to, že platíte za každý odoslaný email, a preto oslovujte iba tých, čo chcú dostávať Vaše emaily. Nepoužívané emailové adresy zbytočne kazia vašu reputáciu a oberajú o peniaze. Porozmýšľajte aký je dôvod, prečo Vaše emaily klienti neotvárajú.

Neposielate ich príliš často?

Je predmet dostatočne zaujímavý?

Predtým než niekoho zo svojej databázy vymažete, opýtajte sa ho pre overenie či si to naozaj praje. Môže sa stať, že email, ktorý nebol už niekoľkokrát otvorený, nemusí znamenať, že klienta neoslovil. Môže byť dlhodobo odcestovaný alebo si Vašu ponuku len odložil do priečinka na neskôr.

 

BONUS

Vyvarujte sa nevhodným textom url liniek

Pri vytváraní liniek na Vašu webstránky alebo iné lokácie na internete sa vyvarujte textom (tzv. anchorom) v tvare url linky. Kedže FreshMailing sleduje štatistiku kliknutí na každú linku, musí ju upraviť do vlastného tvaru, ktorý nie je totožný s Vami zadanou url linkou. Ak zadávate text linky v tvare www.mojawebstranka.com nebude sa zhodovať s url linkou ktorú ste uviedli vo vlastnostiach odkazu. Pre spamové filtre teda bude podozrivá, pretože text a url adresa nebudu totožné. Preto namiesto textu "www.mojawebstranka.com" je vhodnejšie uvádzať text napr. :

Linka na moj web, alebo Pozrite si našu webstránku, alebo jednoduchá Náš web.